stanowisko do depaletyzacji
depaletyzer
depaletyzator
depaletyzacja
paletyzator
Producent maszyn przemysłowych
stanowisko do paletyzacji
chwytak do robota

CHWYTAKI DO ROBOTÓW - CHWYTAKI MECHANICZNE

Zdobyte doświadczenie pozwala nam na projektowanie chwytaków pod różne zastosowania, stąd jesteśmy w stanie paletyzować praktycznie każdy produkt. Na robotach istnieje możliwość zamontowania dowolnie wybranego typu chwytaków:

- próżniowe,
- magnetyczne,
- nożycowe,
- mechaniczne,
- pneumatyczne

PALETYZACJA I DEPALETYZACJA

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania poprawiające wydajność i bezpieczeństwo pracy. Automatyzacja procesu prowadzi do zwiększenia powtarzalności detali, przyspiesza pracę i realnie wpływa na zmniejszenie kosztów produkcji.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i rozwijaniu linii produkcyjno-pakujących pozwala nam na wdrażanie specjalistycznych rozwiązań dostosowanych indywidualnie pod klienta. W przypadku detali nietypowych samodzielnie projektujemy chwytaki, dzięki czemu jesteśmy w stanie złapać praktycznie każdy detal. 

CZYTAJ WIĘCEJ

linia paletyzująca
stanowisko do paletyzacji
paletyzer paletyzator
depaletyzator depaletyzer
stanowisko do depaletyzacji

PRZYKŁADOWA REALIZACJA

Urządzenie do depaletyzacji

Jednym z proponowanych przez nas rozwiązań jest depaletyzer w formie urządzenia, który idealnie sprawdzi się przy depaletyzacji detali drewnianych (stosów palet, płotów). Główną część stanowi przenośnik transportowy i kolumna do podnoszenia stosu. Operator ładuje gotowy stos wózkiem widłowym na przenośnik. Następnie gotowy stos wjeżdża w pole kolumny podnoszącej i łapie stos za detal drugi od dołu i podnosi. Detal znajdujący się na dole stosu wyjeżdża przenośnikiem i jeśli zachodzi konieczność zostaje obrócony przez specjalny mechanizm wbudowany w przenośnik. Detal w odpowiedniej orientacji dojeżdża do końca przenośnika i jest wypychany siłownikiem na dalszą część linii. 

Stanowisko zrobotyzowane do depaletyzacji

Drugie rozwiązanie z wykorzystaniem robota pracuje analogicznie jak wyżej wspomniane rozwiązanie z paletyzerem, z tą różnicą, że chwytak zamontowany na robocie dojeżdża na pole gdzie znajduje się paleta i rozkłada detale w odpowiednie miejsca na linii. Depaletyzator może zarówno rozkładać gotowy stos detali (palet, płotów, płyt, blach i innych) jak również opróżniać (pojemniki, kartony i inne) znajdujące się na palecie.

DEPALETYZER - STANOWISKO DO DEPALETYZACJI - DEPALETYZATOR

Depaletyzer służy do rozsztaplowania stosu palet i ewentualnego opróżniania zawartości pojemników znajdujących się na palecie. Depaletyzator wpływa na przyspieszenie procesu produkcyjnego, wpływa na bezpieczeństwo i ergonomię pracy na stanowisku. W zależności od zastosowania stanowisko do depaletyzacji może występować w formie urządzenia lub linii zrobotyzowanej. Podobnie jak stanowiska do paletyzacji na życzenie klienta mogą zostać skomunikowane z innymi liniami na zakładzie lub z wewnętrznymi systemami zarządzania. 

PALETYZER - STANOWISKO DO PALETYZACJI - PALETYZATOR

Stanowiska zrobotyzowane do paletyzacji znajdą zastosowanie wszędzie gdzie zachodzi potrzeba zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa na liniach paletyzacji i pakowania. M Squared Automation posiada doświadczenie w paletyzacji detali dla przemysłu:

- drzewnego,
- meblarskiego,
- mniejszych towarów i paczek wymagających składowania na palecie. 

Paletyzer może być zarówno częścią istniejącej linii jak również odrębną niezależną maszyną. W przypadku zamówień na paletyzator będący kontynuacją istniejącej linii nasze stanowisko możemy dostosować by wymieniało sygnały z pozostałymi urządzeniami na linii technologicznej, jak również istnieje możliwość dodatkowego podpięcia maszyny pod wewnętrzne systemy do monitorowania i zarządzania dostępne na zakładzie.

Detale mogą być układane w dowolnej konfiguracji z możliwością przekładania stosu odpowiednimi materiałami. 

W zależności od potrzeb na stanowisku stosujemy roboty o zróżnicowanym udźwigu - dzięki temu możemy układać zarówno małe elementy jak i wielkie ciężkie gabaryty. 

PRZYKŁADOWA REALIZACJA OBEJMUJĄCA PROCES PALETYZACJI

Obrotnica w centralnej części stanowiska posiada trzy strony na których zamontowane są ramki. Na ramce operator układa deski z których powstać mają płoty. Do każdego typu płotu przygotowane zostały dedykowane ramki. Gdy operator ułoży deski i poprzeczki obrotnica wykonuje ruch o 1/3 obrotu, ustawiając w ten sposób ramkę z deskami w stronę robota gwoździującego. Robot gwoździujący wykonuje sekwencję ruchów i wbija gwoździe w odpowiednich pozycjach tak aby połączyć deski ułożone na ramce. Po skończeniu procesu zbijania obrotnica ponownie wykonuje ruch o 1/3 obrotu i tym razem gotowy płot na ramce obraca się w stronę robota paletyzującego. Robot paletyzujący  odbiera gotowy detal i w odpowiedniej orientacji układa na znajdującą się na przenośniku odkładczym paletę. Gotowy stos wyjeżdża w stronę operatora i jest odbierany wózkiem widłowym. Zaletą tego typu stanowiska jest możliwość równoczesnej pracy operatora, robota gwoździującego i robota paletyzującego na każdej ze stron.  


STANOWISKO DO PALETYZACJI - PALETYZER - PALETYZATOR
STANOWISKO DO DEPALETYZACJI - DEPALETYZER - DEPALETYZATOR

Ogólne warunki sprzedaży i zakupów - spółka

Ogólne warunki sprzedaży i zakupów - działalność

Przetwarzanie danych osobowych

ODWIEDŹ NAS

 

ul. Towarowa 14, 41 - 103 Siemianowice Śląskie Polska

 

Linie technologiczne

© Copyright 2024 M Squared Automation. Wszystkie prawa zastrzeżone

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

biuro@msautomation.pl

GODZINY OTWARCIA

 

Poniedziałek - Piątek     8:00 - 16.00