tester szczelności rozdzielaczy
nośnik form prasa
gwinciarka 7-wrzecionowa
depaletyzer stosu

Gwinciarka
7-wrzecionowa

Tester szczelności rozdzielaczy

Depaletyzer stosu

Nośnik form

Zasada działania

Operator umieszcza detal w specjalnie zaprojektowanym gnieździe i zamyka drzwiczki. Maszyna samodzielnie bazuje element w poprawnym położeniu, uszczelnia kroćce przyłączeniowe i do wnętrza podawane jest ciśnienie. W pierwszej fazie testów maszyna wykrywa zgrubnie poprawność wykonania elementu - czy wszystkie elementy detalu (uszczelki i o-ringi) zostały na nim zamocowane. Gdy test wstępny wskazuje na poprawność wykonania detalu, maszyna przystępuje do sprawdzania szczelności. Parametry testowe takie jak ciśnienie lub czas testu są w pełni programowalne z panelu sterowania. Po zakończeniu właściwej części testu, na podstawie spadku ciśnienia maszyna analizuje czy detal jest szczelny lub czy jego nieszczelność mieści się w granicach tolerancji określonej w normie. Wyniki każdego z testów zapisywane są na nośniku danych, dzięki któremu możliwe jest ich późniejsze przeniesienie na inne urządzenie i dalsza obróbka. Maszyna posiada dwie komory, dzięki czemu operator podczas trwania testu, ma możliwość jednoczesnego usunięcia lub umieszczania elementu w komorze drugiej.

Opis

Urządzenie może być wykonane w różnych wersjach konstrukcyjnych:

-  tor pomiarowy w wąskim bądź szerokim zakresie ciśnień
- testery w wykonaniu laboratoryjnym lub procesowym dokładnym mogą być wyposażone w zewnętrzny moduł testujący ATEQ, który bada szczelność za pomocą wodoru lub innych gazów o małej wielkości cząstki 

Zasada działania

Operator załadowuje stos palet na transporter załadowczy, pozycjonując go między zderzakami bocznymi. Długość standardowa przenośnika mieści jeden stos palet. Gdy urządzenie zgłasza gotowość poprzez wyświetlenie odpowiedniego komunikatu na panelu HMI, stos wjeżdża do kolumny depaletyzacyjnej zatrzymując się na czujniku. Sprawdzona zostaje pozycja palety umieszczonej na dole stosu za pomocą dodatkowego czujnika indukcyjnego. Wsparcie wieży wraz z chwytakami sterowanymi napędem hydraulicznym jedzie na odpowiednią wysokość ustaloną z panelu operatorskiego. Stos zostaje chwycony i podniesiony na wysokość maksymalną, uwalniając tym samym paletę znajdującą się na samym dole. Układ transportowy przenosi paletę na dalszą część linii i zatrzymuje na kolejnym czujniku. W sytuacji gdy jest odwrócona, na stanowisku zaczynają działać siłowniki pneumatyczne, które obracają paletę o 180 stopni, względem jej pozycji aktualnej. Poprawnie ułożona paleta jest wypychana na drugą część linii, po uprzednim sprawdzeniu czy ta jest pusta. Kolumna opuszcza stos na odpowiednią wysokość, następnie chwytaki rozsuwają się i cykl powtarza się, aż do momentu rozładowania całości. W czasie pracy wieży operator ma możliwość umieszczenia kolejnego stosu na transporterze załadowczym, co zapewnia ciągłość pracy maszyny.

Zasada działania

Operator wkłada rozdzielacz do komory gwintującej w odpowiednie miejsce, nasadzając rozdzielacz na główki pozycjonujące i naciska przycisk start. Układ nożycowy unosi rozdzielacz do góry i po chwili włączone zostają obroty gwintowników w prawo, napędzane przez dwa silniki. Stół jedzie do góry i równocześnie obracają się gwintowniki, aż stół dojedzie na odpowiednią wysokość. Smarowanie gwintowników za pomocą dysz znajdujących się bezpośrednio za gwintownikami odbywa się podczas całego procesu jazdy w górę stołu nożycowego. Podczas procesu gwintowania zastosowany został mechanizm kompensujący, zabezpieczający gwintowniki i rozdzielacz przed uszkodzeniem. Po sygnale z krańcówki symbolizującym dojazd mechanizmu nożycowego na pozycję maksymalną, przełączane są obroty, a stół zaczyna zjeżdżać w dół. Po wykręceniu gwintowników z rozdzielacza następuje zwiększenie prędkości jazdy stołu nożycowego. Na sam koniec cyklu maszyna przystępuje do oczyszczania gwintowników. Wysuwa się szczotka, która oczyszcza obracające się gwintowniki i we wnętrzu maszyny uruchamiany jest przedmuch. Otwarcie komory gwintującej jest znakiem końca cyklu.

Zasada działania

Nasze nośniki form napędzane są hydraulicznie lub pneumatycznie, dzięki czemu siła blokująca oraz dźwigająca całość konstrukcji jest bardzo duża. Urządzenie ma na celu zwielokrotnienie siły nacisku, a co za tym idzie odciśnięcie się na materiale kształtu zdeterminowanego przez założoną na nośnik form formę. Na naszą maszynę nakładana jest odpowiednia forma, następnie folia ochronna i materiał z którego wykonany ma być produkt końcowy. Po czynnościach wstępnych górna część prasy zostaje zamknięta a dolna wysunięta zostaje do góry. Materiał zostaje dociśnięty z dwóch stron i formuje się w odpowiedni kształt. Po odmierzeniu odpowiedniej ilości czasu nośnik zostaje otwarty i możliwe jest odebranie gotowego produktu. 

Opis

Urządzenie może być wykonane w różnych wersjach konstrukcyjnych:

- konstrukcja dostosowana do różnych wysokości transportowych
- budowa modułowa na wspólnej ramie nośnej
- budowa modułowa z transportem załadowczym - różne długości transportera

Opis

Urządzenie zostaje dostosowane do następujących wytycznych klienta:

- sugerowanych ruchów nośnika
- ciężaru wkładanej formy
- czasu zamykania się formy i blokujących ją sił

Opis

Urządzenie może być wykonane w różnych konfiguracjach:

- różna ilość wrzecion
- regulowana prędkość gwintowania
- regulowana głębokość gwintowania

Nasze produkty

  1. pl
  2. en

Nasza ulotka:

Nasza ulotka:

Tester szczelności depaletyzer depaletyzator rozsztaplarka do palet nośnik form

Depaletyzer tester szczelności depaletyzator rozsztaplarka do palet nośnik form

Nośnik form tester szczelności depaletyzator rozsztaplarka do palet gwiciarka

msa

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16.00

 

Skontaktuj się z nami

Mateusz Opuchlik
+48 728 446 620
biuro@msautomation.pl

Firma partnerska
device

 

logo msa

Odwiedź nas

 

ul. Nowopogońska 98

41 - 250 Czeladź

Polska